Aktualności

Piwny honor Stolicy

O przeszłości i przyszłości warszawskiego browarnictwa opowiada nam PIOTR WIERZBICKI, autor książki Podchmielona historia Warszawy. Rozmawiała Anna Mieczkowska

Czytaj więcej 18.06.2018
Wiech. Warszawa da się lubić!

Fragment książki Stefana Wiecheckiego pc. Wiech pod tytułem "Warszawa da się lubić!"

Czytaj więcej 14.06.2018
Najstarsza polska kronika – Gall Anonim. Pokaz w Pałacu Rzeczypospolitej

Kronika polska tajemniczego autora, zwanego Gallem Anonimem, to najstarsza opowieść o historii naszego kraju. Opisuje Polskę od czasów legendarnych władców Popiela i Piasta, poprzez królów i książąt historycznych aż po Bolesława Krzywoustego, na którego dworze, na początku XII w., powstała

Czytaj więcej 13.12.2016
Album „Utracone miasto. Warszawa wczoraj i dziś” oddaliśmy już w ręce czytelników.

Choć wiedzieliśmy, że wydajemy pozycję wyczekiwaną i potrzebną, nikt z nas nie spodziewał się aż tak ciepłego przyjęcia. Na spotkaniu autorskim, które odbyło się w piątek 18 listopada, pojawiły się prawdziwe tłumy wielbicieli dawnej Warszawy.

Czytaj więcej 21.11.2016
Bogurodzica – rękopis. Pokaz w Pałacu Rzeczypospolitej

Kolejny pokaz z organizowanego przez Bibliotekę Narodową cyklu Pierwsze/Najstarsze poświęcony jest Bogurodzicy. Pieśń ta, tradycyjnie uważana za nasz pierwszy hymn narodowy, otwiera jednocześnie historię polskiej literatury. To najstarszy zachowany w całości spójny tekst w języku polskim. Jednodniowemu pokazowi rękopisu, który odbędzie się w sobotę 19 listopada, towarzyszą dwa wykłady i krótki koncert.

Czytaj więcej 15.11.2016
Świąteczny zamęt

Jak dojeżdżano na Cmentarz Powązkowski przed ponad wiekiem, czyli, jak się okazuje, odwieczny problem warszawskiej komunikacji miejskiej.

Czytaj więcej 01.11.2016
Prof. Jerzy Bralczyk o Skarpie Warszawskiej

Redakcji „Skarpy Warszawskiej" życzę stałego wznoszenia jej, tak jak gotyccy budowniczowie, inżynierowie tworzący fortyfikacje i współcześni architekci wznosili i wznoszą coraz to nowe skarpy.

Czytaj więcej 24.09.2016
Z książki wzięte: „Trzeci front”

Filip Molenda był gościem Roberta Łuchniaka w audycji "Z książki wzięte" w RDC.

Czytaj więcej 15.09.2016
5 tom serii Echa dawnej Warszawy objęty honorowym patronatem

Z dumą informujemy, że Pan Wojciech Zabłocki, Burmistrz Pragi-Północ objął honorowym patronatem V tom serii "Echa dawnej Warszawy. PRAGA"

Czytaj więcej 15.09.2016

Agencja Wydawniczo – Reklamowa Skarpa Warszawska Sp. z o.o.

ul. Borowskiego 2 lok. 205

03-475 Warszawa 

 

Skontaktuj się z nami:
Tel. (22) 416-15-81
E-mail: redakcja@skarpawarszawska.pl