Kronika polska tajemniczego autora, zwanego Gallem Anonimem, to najstarsza opowieść o historii naszego kraju. Opisuje Polskę od czasów legendarnych władców Popiela i Piasta, poprzez królów i książąt historycznych aż po Bolesława Krzywoustego, na którego dworze, na początku XII w., powstała
Choć wiedzieliśmy, że wydajemy pozycję wyczekiwaną i potrzebną, nikt z nas nie spodziewał się aż tak ciepłego przyjęcia. Na spotkaniu autorskim, które odbyło się w piątek 18 listopada, pojawiły się prawdziwe tłumy wielbicieli dawnej Warszawy.
Kolejny pokaz z organizowanego przez Bibliotekę Narodową cyklu Pierwsze/Najstarsze poświęcony jest Bogurodzicy. Pieśń ta, tradycyjnie uważana za nasz pierwszy hymn narodowy, otwiera jednocześnie historię polskiej literatury. To najstarszy zachowany w całości spójny tekst w języku polskim. Jednodniowemu pokazowi rękopisu, który odbędzie się w sobotę 19 listopada, towarzyszą dwa wykłady i krótki koncert.
Jak dojeżdżano na Cmentarz Powązkowski przed ponad wiekiem, czyli, jak się okazuje, odwieczny problem warszawskiej komunikacji miejskiej.
Redakcji „Skarpy Warszawskiej" życzę stałego wznoszenia jej, tak jak gotyccy budowniczowie, inżynierowie tworzący fortyfikacje i współcześni architekci wznosili i wznoszą coraz to nowe skarpy.
Filip Molenda był gościem Roberta Łuchniaka w audycji "Z książki wzięte" w RDC.
Z dumą informujemy, że Pan Wojciech Zabłocki, Burmistrz Pragi-Północ objął honorowym patronatem V tom serii "Echa dawnej Warszawy. PRAGA"
13 maja 2016 roku Gazeta Wyborcza w Magazynie Stołecznym pisze o sukcesie naszej antystresowej kolorowanki "Pokoloruj Warszawę. Antystres dzielnicowy".
Tłumy na spotkaniu z Rafałem Bielskim redaktorem naczelnym Skarpy Warszawskiej, który w Domu Spotkań z Historią prezentował wybrane 100 zdjęć Warszawy ze swojego legendarnego zbioru! Ponad 150 osób miało unikalną okazję zobaczyć m.in. oryginalne fotografie Karola Beyera z lat 1863 - 70 czy kompletny album Maksymiliana Fajansa z 1875 roku....