Nie wiadomo, kiedy dokładnie powstał ani kogo winić za jego brak. Początki kościoła św. Jerzego łączy się z kanonikami czerwińskimi, a jego kres z producentem firanek.
Do końca stycznia w kinie Muranów można oglądać film dokumentalny Grzesiuk. Ferajna wciąż gra. O kulisach powstawania filmu rozmawiamy z Magdaleną Zaleską, szefową działu promocji i producentką wykonawczą, oraz z reżyserem Jarosławem Wiśniewskim.
W przestrzeni Ochoty i ulicy Grójeckiej bezsprzecznie dominują modernizm oraz styl dworkowy, które były najbardziej rozpowszechnione w architekturze Warszawy.
Sprzedawanie książek to coś więcej niż zwykły handel, same księgarnie zaś można nazwać świątyniami wiedzy i nie będzie w tym żadnej przesady.
Poznajcie mecenas Zuzę Lewandowską!
Fragment książki.
O przeszłości i przyszłości warszawskiego browarnictwa opowiada nam PIOTR WIERZBICKI, autor książki Podchmielona historia Warszawy. Rozmawiała Anna Mieczkowska
Fragment książki Stefana Wiecheckiego pc. Wiech pod tytułem "Warszawa da się lubić!"
Kronika polska tajemniczego autora, zwanego Gallem Anonimem, to najstarsza opowieść o historii naszego kraju. Opisuje Polskę od czasów legendarnych władców Popiela i Piasta, poprzez królów i książąt historycznych aż po Bolesława Krzywoustego, na którego dworze, na początku XII w., powstała