Album „Utracone miasto. Warszawa wczoraj i dziś” oddaliśmy już w ręce czytelników.

Album „Utracone miasto. Warszawa wczoraj i dziś" oddaliśmy już w ręce czytelników. Choć wiedzieliśmy, że wydajemy pozycję wyczekiwaną i potrzebną, nikt z nas nie spodziewał się aż tak ciepłego przyjęcia. Na spotkaniu autorskim, które odbyło się w piątek 18 listopada, pojawiły się prawdziwe tłumy wielbicieli dawnej Warszawy.

 

Mimo że zabrakło miejsc siedzących, nikt z przybyłych nie zniechęcił się. Wszyscy wysłuchali rozmowy, którą ze swadą poprowadził niezrównany w sztuce konferansjerskiej Ryszard Rembiszewski. Autorzy: Rafał Bielski, Jakub Jastrzębski i Grzegorz Krawczak z pasją opowiadali o kolejnych etapach powstawania albumu. A zgromadzeni w Księgarni Świat Książki goście nie szczędzili im pochwał, doceniając koncepcję, która zakłada, że widoki przedwojennej Warszawy wymagają szczegółowego opisu, zwrócenia uwagi na każdy detal, a także wizualnej konfrontacji ze stanem obecnym tych samych ulic.

Kto chciał otrzymać autografy autorów i drewnianą zakładkę do książki, musiał cierpliwie odstać swoje w długiej kolejce. I zdaje się, że nikt nie miał wątpliwości, że warto.

Serdecznie dziękujemy Księgarni Świat Książki przy al. Solidarności 119/125, za pomoc w zorganizowaniu spotkania autorskiego w jej gościnnych progach.

 

Fotografie autorstwa: Dariusz Osiak i Kamil Maliszewski