Festiwal Polskiej Opery Królewskiej

Już po raz drugi Polska Opera Królewska zaprasza na swój letni Festiwal. To szczególne święto muzyki trwać będzie od 5 do 27 lipca 2019. Jest to podsumowanie mijającego sezonu artystycznego i zarazem zaproszenie do udziału w zupełnie nowych realizacjach. Aż piętnaście letnich wieczorów wypełni przepiękna muzyka w wykonaniu znakomitych artystów.

Festiwal otworzy uroczysta premiera Così fan tutte Wolfganga Amadeusza Mozarta w reżyserii Jitki Stokalskiej. Dzieło zabrzmi w niezwykłej scenerii Teatru Królewskiego pod batutą pierwszego dyrygenta Polskiej Opery Królewskiej – Dawida Runtza. W tych samych murach publiczność festiwalowa będzie mogła obejrzeć także inne znakomite opery. Z okazji przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, w programie Festiwalu nie zabraknie również inscenizacji dzieł tego wybitnego polskiego kompozytora.

Utwory kameralne i symfoniczne, wokalne i instrumentalne będą rozbrzmiewać także w gościnnych progach Zamku Królewskiego, w Pałacu na Wyspie oraz w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Przez niemal cały lipiec artyści Polskiej Opery Królewskiej będą dbać o to, by Warszawa tętniła muzyką mistrzów, niosąc prawdę, dobro i piękno zarówno swej wiernej publiczności, jak i tym, którzy będą w tym czasie odwiedzać stolicę.

Szczegóły www.operakrolewska.pl