Gazeta Wyborcza pisze o sukcesie naszego wydawnictwa

13 maja 2016 roku Gazeta Wyborcza w Magazynie Stołecznym pisze o sukcesie naszej antystresowej kolorowanki "Pokoloruj Warszawę. Antystres dzielnicowy". 

CAŁY ARTYKUŁ:

- Jest taki światowy trend polegający na odstresowaniu się przez kolorowanie. Ludzie kolorują od Nowego Jorku przez Londyn po Paryż, to dlaczego nie miałaby kolorować Warszawa? - mówi twórca warszawskiej kolorowanki.

To rzecz dla tych, którzy z rozrzewnieniem patrzą na zdjęcia Pałacu Kultury i Nauki tuż po wybudowaniu: czyściutkiego i oślepiającego bielą. Albo tych, którzy na każdym miejskim placu domagają się drzew i krzewów, bo w mieście brakuje im zieleni. Serca zabiją też mocniej stęsknionym za widokiem tęczy na placu Zbawiciela. I narzekającym na Warszawę smutną i szarą. W "Pokoloruj Warszawę. Antystres dzielnicowy" żadne reguły nie obowiązują - wszystko jest w zasięgu kredek. - Czytelnik przysłał nam zdjęcie. Patrzymy, a tam fioletowy Pałac Kultury i Nauki! - śmieje się Rafał Bielski, redaktor naczelny Skarpy Warszawskiej, która wydała kolorowankę.

Nowe barwy możemy też nadać Zamkowi Królewskiemu, mostowi Świętokrzyskiemu, Syrence na Rynku Starego Miasta, ale też blokowisku na Ursynowie, Grubej Kaśce czy Fabryce Wedla. W sumie do pokolorowania mamy 36 obiektów. - Mijamy je codziennie, ale często nie potrafilibyśmy odtworzyć ich w pamięci. Kolorowanki pozwolą poznać detal i dowiedzieć się o nich nieco więcej z kilkuzdaniowych opisów - mówi Bielski.

Kolorowanka powstała na specjalne życzenie czytelników. Ma wymiar nie tylko estetyczno-poznawczy, ale też terapeutyczny. Bielski: - Jest taki światowy trend polegający na odstresowaniu się przez kolorowanie. Ludzie kolorują od Nowego Jorku przez Londyn po Paryż, to dlaczego nie miałaby kolorować Warszawa?

Najwyraźniej jesteśmy nad wyraz zestresowani, bo kolorowanka rozchodzi się na pniu, a wydawnictwo planuje już kolejne odsłony. - Może następne poświęcimy konkretnym dzielnicom albo zoo. Będzie można m.in. pokolorować słonicę Tuzinkę, czyli pierwszego w Polsce słonia urodzonego w niewoli - zapowiada Bielski.

Kolorowankę można kupić w księgarniach Świat Książki, Empikach, kioskach InMedio i Relay oraz w sklepie internetowym swiatksiazki.pl