"Opowiem CI o zbrodni" - fragment wywiadu!

 

 W najnowszym tomie "Opowiem Ci o zbrodni", gdzie tym razem prawdziwe, kryminalne historie opisali: Katarzyna Grochola, Joanna Opiat-Bojarska, Robert Małecki, Igor Brejdygant, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Jacek Piekiełko ukazał się również wywiad Michała Fajbusiewicza z autorem kryminałów Wojciechem Chmielarzem, nagrodzonym Złotym Pociskiem i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego. 

 

Fragment dostępny poniżej, a całość tutaj: "Opowiem Ci o zbrodni" Tom 4

 

 

Michał Fajbusiewicz: Ale jest też wiele spraw, w których zło nie zostaje ukarane, i mnie to na przykład bardziej interesuje.
Wojciech Chmielarz: I one najbardziej bolą. Zawsze. Jak czytasz o takiej sprawie...
MF: Bo one są zadrą, która zostaje. Dla rodzin ofiar nie zawsze się sprawa zamyka, kiedy sprawca zostaje ukarany, o tym doskonale wiemy. Ale najczęściej jednak jest to zamknięcie pewnego etapu. Natomiast jak jest wiele takich czarnych liczb związanych chociażby z zaginięciami, kiedy operacyjnie policja wie, że mamy do czynienia z zabójstwem, ale nie ma znalezionego ciała przez dziesiątki lat...
WCh: Nie można nic zrobić.
MF: Ty zresztą taką sprawą się zająłeś tu w programie, która... nie powiem, że szczęśliwie się rozwiązała. Tylko że znalazła taki właśnie tragiczny finał, a raczej już nikt nie miał nadziei, że ta kobieta czy dziewczyna...
WCh: Zostanie odnaleziona i zostanie wyjaśnione, co się z nią stało.
MF: ...że jest w ogóle żywa.
WCh: W tej sprawie fascynujące jest właśnie to, że dwadzieścia lat czekaliśmy na wymierzenie sprawiedliwości, i to, że rodzina cały czas wierzyła, że do tego dojdzie, że uda się odkryć prawdę i cały czas o to walczyła, tak. I to też możemy zobaczyć w tym odcinku. Ta sprawa, ta historia, tak jak mówiłeś, jak kula bokiem weszła w serce, była wielką zadrą. Nie wiem, czy znaleźli ulgę, ale udało się to rozwiązać, udało się to zamknąć. Na pewno jednak bliscy mogli pewien rozdział w życiu zakończyć.