Robert J. Szmidt

 Pisarz, tłumacz, redaktor naczelny miesięczników „Video Business", „PlayStation Plus", „Science Fiction" oraz „Science Fiction, Fantasy i Horror".
Debiutował w połowie lat osiemdziesiątych, potem pracował w kilku branżach, nie zapominając jednak nigdy o fantastycznych korzeniach.
Do pisania wrócił na początku nowego tysiąclecia – wtedy właśnie z jego inicjatywy powstał magazyn „Science Fiction", kultowe już dziś pismo, dzięki któremu powróciła moda na polską fantastykę.
Jest autorem dwudziestu dwóch powieści, dwóch zbiorów opowiadań i jednej encyklopedii. Specjalista od postapokalipsy, nie bez kozery zwany Niszczycielem Światów. W 2003 roku wydał bestsellerową i wznawianą po dziś dzień Apokalipsę według Pana Jana (wkrótce na rynku ukaże się szóste wydanie), w której trafnie przewidział wybuch konfliktu na Ukrainie i jego potencjalne konsekwencje. Do tematyki postapokaliptycznej wracał jeszcze nie raz. Do tego gatunku należy również powieść Samotność Anioła Zagłady oraz nowele Ognie w ruinach, Mały i Alpha Team – pierwszy polski tekst o apokalipsie zombie.
Jego książki zostały przetłumaczone na pięć języków (angielski, czeski, koreański, rosyjski, węgierski).
Jest zapalonym podróżnikiem, który zwiedził pięć kontynentów, tłumaczem prawie stu książek i kilkunastu gier komputerowych, pomysłodawcą dwóch nagród branżowych oraz twórcą portalu www.fantastykapolska.pl – największej polskiej e-biblioteki science fiction.