FLORIAN 2023


Podczas XVI Jarmarku Floriańskiego otrzymaliśmy nagrodę FLORIAN 2023 za wybitne zasługi dla Pragi. Jest to najważniejsze wyróżnienie, jakie można otrzymać na Pradze, ale również bardzo istotna nagroda dla nas samych. Od początku istnienia Skarpy Warszawskiej serce wydawnictwa bije na warszawskiej Pradze, to tutaj mieści się nasza redakcja i to tutaj udało nam się stworzyć największe varsavianistyczne wydawnictwo w Polsce. Powstają tutaj także nasze gazety i książki oraz ma swoje miejsce centrum logistyczne sklepu InBook.pl
Nagroda Floriana po raz pierwszy została wręczona w 2009 roku. Jako pierwszy statuetkę otrzymał Paweł Elsztein – dziennikarz, varsavianista, pisarz, fotografik i lotnik. Od tamtego czasu trafia ona w ręce najbardziej zasłużonych Prażan oraz organizacji działających na terenie dzielnicy.
Nagrodę z rąk pana burmistrza Jacka Jeżewskiego odebrał, w doborowym towarzystwie, redaktor naczelny Rafał Bielski. Wśród laureatów był pan płk Bronisław Maciaszczyk, działacz konspiracji niepodległościowej w czasie II wojny światowej który w czasie powstania warszawskiego brał udział w walkach na Pradze. Trzecią nagrodzoną była Fundacja ART, która bardzo prężnie pomaga osobom doświadczającym przemocy.