Zespół redakcyjny

 

ZESPÓŁ REDAKCYJNY

Redaktor naczelny

Rafał Bielski – prawnik, kolekcjoner warszawskich zdjęć, pocztówek i planów. Autor wielokrotnie wznawianego albumu Było takie miasto. Warszawa na starej karcie pocztowej, współautor albumu Utracone miasto. Warszawa wczoraj i dziś. Założyciel wydawnictwa Skarpa Warszawska, członek Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Miłośnik literatury sensacyjnej i kryminalnej.

 

 

Zespół

Karol Górski – pisał zarówno do papieru („Wprost", „Focus"), jak i internetu (naTemat.pl). Zajmuje się głównie szeroko rozumianą tematyką kulturowo-lifestyle'ową. Kilka miesięcy spędził też w dziale sport, co pokrywało się z jego głównymi zainteresowaniami.

Michał Gruszczyński – historyk, varsavianista, swego czasu rekonstruktor historyczny, współautor książki Zygzakiem przez wojnę (napisanej wspólnie z Piotrem Langenfeldem).

Jakub Jastrzębski – absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, zwycięzca I Varsavianistycznych Mistrzostw Amatorów „Retroring 2010", współtwórca bloga „Warszawska Identyfikacja", współtwórca audycji radiowej „Kierunkowy 22", znawca ikonografii Warszawy.

Grzegorz Kalinowski – były komentator sportowy, autor filmów dokumentalnych, pisarz. Stworzył serię książek historyczno-sensacyjnych Śmierć frajerom, Śledztwa Kornela Strasburgera, a ostatnio trylogię Granatowy, Wyzwolony i Odzyskany

Grzegorz Mika – mgr inż. arch., doktorant Wydziału Architektury PW, autor książki Od wielkich idei do wielkiej płyty, architekt i varsavianista, twórca i autor portalu Warszawski Modernizm 1905–1939.

Daniel Nalazek – historyk komunikacji miejskiej. Współautor monografii poświęconej warszawskim autobusom i trolejbusom. Autor artykułów o historii komunikacji trolejbusowej w Polsce. Autor książki Echa dawnej Warszawy. Z dziejów komunikacji.

Piotr Otrębski – dziennikarz, autor audycji radiowych, organizator i sędzia Varsavianistycznych Mistrzostw Amatorów „Retroring" (2010, 2011, 2012, 2013), prowadzi spacery edukacyjne z Muzeum Warszawy, pisze doktorat o mieście.

Paweł Płaczek – rocznik '83, po mieczu Ślązak, po kądzieli Litwin, od 16 lat warszawski „słoik". Dziennikarz, autor książki Warszawa da się zjeść i cyklu książeczek kulinarnych Kuchnia wyjątkowych smaków, które rozeszły się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Od ośmiu lat prowadzi bloga kulinarnego takemycake.eu. Ma dwie pasje: gotowanie i podróże, które najchętniej łączy w jedną.

Adam Podlewski – dr nauk historycznych, filozof. Autor licznych opowiadań i powieści historycznych Honor i zbrodnia, Zakon Świętego Brutusa, Dzień sznura oraz Marymonckie młyny.

Stefan Szczepłek – dziennikarz „Rzeczpospolitej", laureat Nagrody im. Dariusza Fikusa i pierwszy zdobywca Nagrody Grand Press im. Bohdana Tomaszewskiego. Autor książek o tematyce piłkarskiej. Urodził się i mieszka w Warszawie.

Piotr Wierzbicki – przewodnik warszawski, dziennikarz, autor Podchmielonej historii Warszawy oraz strony „Warszawa Na Wyrywki" na Facebooku.

Ida Żmiejewska – pasjonatka historii XIX wieku. Zawodowo doradza ludziom, jak zaplanować karierę, ale w każdej wolnej chwili zajmuje się pisaniem. Autorka trylogii Warszawianka